2019-2020 GÜZ SEMİNER SUNUM DUYURUSU

19 Nisan 2019

 

OgrenciNo Ad Soyad Anabilim Dalı Program DersKodu DersAdi ÖğretimÜyesi Seminer Konusu Sunum Tarihi Sunum Saati Sunum Yeri
18161110106 Tarık DİKMEN Bahçe Bitkileri Tezli Yüksek Lisans 6111007052015 Seminer Ferhad Muradoğlu Ülkemizde Erik Yetiştiriciliği 20.12.2019 11:00 ZDF-1085 nolu toplantı salonu
18161110102 İbrahim YILMAZ Bahçe Bitkileri Tezli Yüksek Lisans 6111007052015 Seminer Muttalip Gündoğdu Hava Kirliliğinin Bitki Gelişimi Üzerine Etkisi 19.12.2019 11:00 ZDF-1085 nolu toplantı salonu
19161110104 Fatma AYDIN Bahçe Bitkileri Tezli Yüksek Lisans 6111007052015 Seminer Turan Karadeniz Dünyada ve Türkiyede Kestane Yetiştiriciliği 20.12.2019 10:00 ZDF-3054 nolu toplantı salonu
19161110203 Kenan ÇELİK Bahçe Bitkileri Yüksek Lisans Dereceli Doktora 6111008052017 Seminer Muttalip Gündoğdu Badem ve Anaç Islahı 19.12.2019 10:00 ZDF-1085 nolu toplantı salonu
19261100101 Deniz DAĞLI Bitki Koruma Tezli Yüksek Lisans 6110007052015 Seminer Mustafa İMREN Nematodların Tanımlanmasında Moleküler Teknikler 13.12.2019 10:00 ZDBF 1085 nolu Toplantı Salonu
18161100102 Gülşah AYAN Bitki Koruma Tezli Yüksek Lisans 6110007052015 Seminer Gülay KAÇAR Meyve sineklerinin mücadele yöntemleri 10.01.2020 10:00 ZDBF 1085 nolu Toplantı Salonu
18161100101 Mustafa Said BAYRAM Bitki Koruma Tezli Yüksek Lisans 6110007052015 Seminer Mustafa İMREN Nematodların Çeşitliliği 13.12.2019 10:30 ZDBF 1085 nolu Toplantı Salonu
18161100201 Arife GÜMÜŞ Bitki Koruma Yüksek Lisans Dereceli Doktora 6110008052017 Seminer Mustafa İMREN Biyolojik Mücadelede Entomopatojen Nematodlar 13.12.2019 09:30 ZDBF 1085 nolu Toplantı Salonu
18161100202 Yunus Emre ALTUNÇ Bitki Koruma Yüksek Lisans Dereceli Doktora 6110008052017 Seminer Halil KÜTÜK Süs bitkilerinde görülen zararlıların biyolojik mücadele imkanları 26.12.2019 10:00 ZDBF 1085 nolu Toplantı Salonu
19261010101 Çağdaş GÜLEÇ Biyoloji Tezli Yüksek Lisans 6101007052015 Seminar Okan KÜLKÖYLÜOĞLU Seasonal distribution and limnoecological characteristics of Ostracoda (Crustacea) in 12.12.2019 11:00 138 Nolu Salon
19161010104 Elif Nevin ÖZDİL Biyoloji Tezli Yüksek Lisans 6101007052015 Seminar Seyhun YURDUGÜL The chemical, physical and microbiological properties of rice cream fortified with prob 17.01.2020 15:00 Alper Karakaş
18161010204 Çisem Nildem DOĞAN Biyoloji Yüksek Lisans Dereceli Doktora 6101008052017 Seminar Nusret ZENCİRCİ Chemical Contents in Wheat Species 19.11.2019 15:00 Alper Karakaş
18161010202 Erhan ÇİMEN Biyoloji Yüksek Lisans Dereceli Doktora 6101008052017 Seminar Serap MUTUN Gall wasps and misterious guests of Hymenoptera 11.12.2019 14:00 138 Alper Karakaş Salonu
19261070107 Ceren BOZKURT Çevre Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans 6107007052015 Seminer Nusret KARAKAYA Akarsular için Çevresel Su İhtiyacı Tahmini 26.12.2019 13:30-14:30 Mühendislik Fakültesi 228 Nolu Sınıf
19261070106 Berna DURMUŞ Çevre Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans 6107007052015 Seminer Duran KARAKAŞ Gölcük Tabiat Parkı Yüzey Topraklarında, Göl suyu ve Dip çamurunda Barbekü kaynaklı PAH seviyesi 12.12.2019 14:00-15:00 Mühendislik Fakültesi 228 Nolu Sınıf
17161070105 Ahmet Melih KUTLU Çevre Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans 6107007052015 Seminer Yakup ERMURAT Bolu çevresi sıcaklık değişimi dikkate alınarak bir soğuk hava deposu tasarımı 20.12.2019 14:00-15:00 Mühendislik Fakültesi 228 Nolu Sınıf
19261070108 Muhammed Sena BİLİCİ Çevre Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans 6107007052015 Seminer BERRİN TOPUZ Metal zenginleştirmesi ve tayininde kullanılan sorbentlerde son yıllardaki gelişmeler 8.01.2019 14:00-15:00 Mühendislik Fakültesi 228 Nolu Sınıf
19261070105 Haluk FİDAN Çevre Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans 6107007052015 Seminer Nusret KARAKAYA HEC-HMS ile Büyük Melen Çayının Modellenmesi 26.12.2019 14:30-15:30 Mühendislik Fakültesi 228 Nolu Sınıf
18161080103 Akın ÖZDEMİR Elektrik-Elektronik Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans 6108007052015 Seminer Kemal POLAT Hiperspektral Görüntülemede Makine Öğrenmesi Yöntemleri 10.01.2020 10:00 412 no.lu yl odası
18261080105 Veysel YARĞI Elektrik-Elektronik Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans 6108007052015 Seminer Seda POSTALCIOĞLU Veri seti kullanılarak alkolizme yatkınlığın makine öğrenmesi ile incelenmesi 25.12.2019 14:00 412 no.lu yl odası
18161080105 Ramazan Yaşar CAN Elektrik-Elektronik Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans 6108007052015 Seminer Oğuz ÜSTÜN İndüksiyon Makinalarında Arıza Tespiti 6.01.2020 08:30 412 no.lu yl odası
18261020101 Ayhan Anıl AKDAĞ Fizik Tezli Yüksek Lisans 6102007052015 Seminar Ferdi ALTINTAŞ Entanglement and its role in the quantum Otto and Carnot cycles 26.12.2019 11:30 FEF-40
19261020101 Mustafa ÇANDIR Fizik Tezli Yüksek Lisans 6102007052015 Seminar Ferdi ALTINTAŞ Quantum thermodynamic processes and the quantum Carnot and Otto cycles 9.01.2020 11:30 FEF-40
19261020102 Tansu AŞATIR Fizik Tezli Yüksek Lisans 6102007052015 Seminar Cabir TERZİOĞLU Investigation of simple perovskite manganites 27.12.2019 10-12:00 138
19261020103 Nakibinge Tawfiq KIMBUGWE Fizik Tezli Yüksek Lisans 6102007052015 Seminar Ercan YILMAZ Hıgh Effıcıency Monocrystallıne Solar Cell Fabrıcatıon And Characterızatıon (Yüksek Verimli Tek Kristalli Güneş Hücresi Üretimi Ve Karakterizasyonu) 26/12/2019 Perşembe 09:00 NÜRDAM
18161020201 Umut KESKİN Fizik Yüksek Lisans Dereceli Doktora 6102008052017 Seminar Haluk DENİZLİ Overview of PANDA detector and investigation of charmonium-like states 18.12.2019 14:00 138
19261030101 Taylan DEMİRCİ Gıda Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans 6103007052015 Seminer İlyas ATALAR Süt Bazlı Kaplayıcıların Enkapsülasyon Prosesinde Kullanımı 8.01.2020 10:00 413
19261030102 Ayten ÇELİK Gıda Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans 6103007052015 Seminer Hayri COŞKUN Geçmişten Günümüze Keş Üretimi, Çeşitleri ve Özellikleri 8.01.2020 14:00 412
19261030104 Beyzanur COŞKUN Gıda Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans 6103007052015 Seminer İlyas ATALAR Kavurma Prosesinin Kuruyemiş Ürünlerinin kalite parametreleri üzerine etkisi 8.01.2020 15:00 413
19261030103 Süleyman DEGERLİ Gıda Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans 6103007052015 Seminer Ömer ZORBA Et ve Et Ürünlerinde Nitrit/Nitrat Dönüşümleri 6.01.2020 10:00 413
18261030205 Meltem YILDIRIM AYBAKIR Gıda Mühendisliği Yüksek Lisans Dereceli Doktora 6103008052017 Seminer İbrahim ÇAKIR Tarımsal Üretimde Nanopestisit Kullanımının Gıda Güvenliğine Etkileri 9.01.2020 15:00 413
18261030207 Serdar TOHMA Gıda Mühendisliği Yüksek Lisans Dereceli Doktora 6103008052017 Seminer Semra TURAN Nano Emülsiyonlar ve Gıda Sanayinde Kullanım Alanları 10.01.2020 14:00 413
18261030208 Özge KAVAS Gıda Mühendisliği Yüksek Lisans Dereceli Doktora 6103008052017 Seminer İbrahim ÇAKIR Gıda Güvenliğinin Sağlanmasında Kullanılabilecek Bazı Heterohalkalı Bileşiklerin Sentezi, Biyolojik Aktviteleri ve Potansiyel Kullanım Alanlar 9.01.2020 14:00 413
18261120104 Ali ÇAKIR Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Tezli Yüksek Lisans 6112007052016 Seminer Mustafa MİDİLLİ Avian Influenza (kuş gribi- tavuk vebası) hastalığı 9.01.2020 11:30 ZDBF 2083 nolu Toplantı Salonu
18261120103 Muhammed Enes ALEMDAR Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Tezli Yüksek Lisans 6112007052016 Seminer Hayriye Orallar İnfeksiyöz Bronşitis Hastalığı 9.01.2020 10:30 ZDBF 2083 nolu Toplantı Salonu
18261120106 Burhan KARABAŞ Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Tezli Yüksek Lisans 6112007052016 Seminer Hayriye Orallar Gumboro (Infeksiyöz Bursal hastalığı) 9.01.2020 11:00 ZDBF 2083 nolu Toplantı Salonu
18261120105 Sinan NAMLI Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Tezli Yüksek Lisans 6112007052016 Seminer Sabri Arda ERATALAR Türkiye'de ve DünyadaEtlik Piliç Yetiştiriciliği 6.01.2020 11:00 ZDBF 2083 nolu Toplantı Salonu
1926112104 Sinem CIVAN Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Tezli Yüksek Lisans 6112007052016 Seminer Nezih OKUR Organik ve Serbest Yumurta Tavukçuluğu 7.01.2020 10:30 ZDBF 2083 nolu Toplantı Salonu
1926112103 Hakkı ÖZTÜRK Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Tezli Yüksek Lisans 6112007052016 Seminer Nezih OKUR Etlik Piliç Yetiştiriciliğinde Aydınlatma ve Işık Programları 7.01.2020 11:00 ZDBF 2083 nolu Toplantı Salonu
1926112106 Musa Kerim KON Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Tezli Yüksek Lisans 6112007052016 Seminer Sabri Arda ERATALAR Etlik Amaçlı Alternatif Kanatlı Türleri 6.01.2020 10:30 ZDBF 2083 nolu Toplantı Salonu
1926112101 Ahmet ÜNAL Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Tezli Yüksek Lisans 6112007052016 Seminer Nezih OKUR Etlik Piliç Yetiştiriciliğinde Yeşil Aydınlatma ve Işık Programları 7.01.2020 11:30 ZDBF 2083 nolu Toplantı Salonu
12872458704 Musab Talha DEMİRTUTAN Makina Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans 6105007052015 Seminer Murat PAKDİL Tabakalı kompozitlerde titresim modelleri 3.01.2020 08:30 412 no.lu yl sınıfı
18161050102 Ömer ÖZEL Makina Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans 6105007052015 Seminer Murat PAKDİL Güç ve kontrol kablolarında hasar analizi 3.01.2020 09:30 412 no.lu yl sınıfı
18161050103 Kerem ARIKAYA Makina Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans 6105007052015 Seminer Murat PAKDİL Nümerik yöntem ile çatlak ilerlemesinin modellenmesi 3.01.2020 09:00 412 no.lu yl sınıfı
18261050106 Sedat KAHVECİ Makina Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans 6105007052015 Seminer Sabri ÖZTÜRK Parçacık sürü optimizasyonu ve makine mühendisliğinde uygulamaları 20.12.2019 10:00 209 no.lu sınıf
19161050101 İzzet Cihan AKAT Makina Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans 6105007052015 Seminer Gürcan YILDIRIM Doğalgaz boru hatları kaynaklı birleştirmelerde tahribatsız muayene ve kaynaklı kalifikasyonu 3.01.2020 10:00 412 no.lu yl sınıfı
19261050104 Çağrı DEMİR Makina Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans 6105007052015 Seminer Sabri ÖZTÜRK Karınca koloni optimizasyonu ve makine mühendisliğinde uygulamaları 20.12.2019 11:00 209 no.lu sınıf
18261050114 Rıdvan KOÇAK Makina Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans 6105007052015 Seminer Alaattin Osman EMİROĞLU Biogüvenlik kabinlerinin laminar akış optimizasyonu 3.01.2020 15:00 413 no.lu yl sınıfı
19161050110 Mehmet ÖZTÜRK Makina Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans 6105007052015 Seminer Ömer Özyurt İçmesuyu Dağıtım Sistemlerinde Su Kayıp ve Kaçaklarının Belirlenmesi ve Kontrolü 27.12.2019 11:30 413 no.lu yl sınıfı
19261050105 Gamzenur MERT Makina Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans 6105007052015 Seminer Ali Naci ÇELİK Katı oksit yakıt hücresi/fotovoltaik hibrit enerji sistemleri 3.01.2020 11:00 413 no.lu yl sınıfı
18261090101 Umut GAYGUSUZ Tarla Bitkileri Tezli Yüksek Lisans 6109007052015 Seminer Vahdettin ÇİFTÇİ Tarla Bitkileri Islahında Mutasyon Islahı Yöntemi 18.12.2019 10:00 Tarla Bitkileri Bölümü Toplantı Salonu
19261090104 Halil İbrahim GÖKDERE Tarla Bitkileri Tezli Yüksek Lisans 6109007052015 Seminer Faheem Shahzad BALOCH Arpada Son 50 Sene İçinde Islahtaki Gelişmeleri ve Eylemleri 30.12.2019 15.00 Tarla Bitkileri Bölümü Toplantı Salonu
19261090102 Alperen ORTAÇAY Tarla Bitkileri Tezli Yüksek Lisans 6109007052015 Seminer Vahdettin ÇİFTÇİ Fasulyede Bakteri Aşılama, Önemi ve Uygulaması 13.12.2019 14:30 Tarla Bitkileri Bölümü Toplantı Salonu
19261090101 Ahmet KURNAZ Tarla Bitkileri Tezli Yüksek Lisans 6109007052015 Seminer Vahdettin ÇİFTÇİ Tarla Tarımında Simbiyotik Yaşam ve Önemi 13.12.2019 15:00 Tarla Bitkileri Bölümü Toplantı Salonu
19261090201 Hilal YILMAZ Tarla Bitkileri Yüksek Lisans Dereceli Doktora 6109008052017 Seminer Faheem Shahzad BALOCH Fasulyede Çinko Biyofortifikasyonu İçin Genomiks ve Transkriptomoks Yaklaşımlar 301.212.019 14:00 Tarla Bitkileri Bölümü Toplantı Salonu
1926114101 İbrahim BOYRAZ Tohum Bilimi ve Teknolojisi Tezli Yüksek Lisans 6116007052017 Seminer Hakan KİBAR Buğday Depolamasında Kalite Üzerine Etkili Faktörler 7.01.2020 14:00 1082 No'lu toplantı salonu

ENSTİTÜ DUYURULARI

Top